Investování je cestou k finanční svobodě..

23.01.2018

Když se řekne investování, tak pro mnoho lidí je to cizí slovo, které pak ztratí význam v překladu.. Často se setkávám s lidmi, kteří vůbec nechtějí investovat, ale chtějí od svých financí výnos. Jenže kde by se tam vzal bez investování? 

Poslední dobou se přímo "roztrhl pytel" s možnostmi kam investovat. Vybrat si můžete třeba klasické podílové fondy, kde máte nejnižší míru rizika, protože Vaše finance za Vás spravuje portfolio manažer nebo můžete sáhnout po zlatu, stříbru či jiných komoditách.. Stále více Čechů však věří nemovitostem jako "jisté investici". Mají pak pocit, že skutečně něco vlastní, což se o podílových listech říci nedá.. Je to taková hra na pokles a růst tržní ceny akcií daných firem, které jsou v portfoliu.. A proč stále více lidí začíná věřit Bitcoinu? U této kryptoměny již fyzicky vůbec nic nevlastníte..

Ať už se však rozhodnete pro jakoukoliv formu investice, je to jistě dobré rozhodnutí! Existuje poměrně známý pojem "diverzifikace", což můžete vnímat jako rozložení Vašich financí. A toto je dobré dodržet nejen pokud jde o výběr aktiv, tak i z hlediska časového horizontu. Můžete tak snadněji přimět své finance k tomu, aby pracovaly pro Vás.. Je tedy dobré rozložit finance systematicky a to ideálně část financí do nemovitosti, část do zlata nebo stříbra a část do finančních nástrojů jako jsou právě cenné papíry - získáte tím skvělé rozložení financí do krátkodobého, střednědobého i dlouhodobého horizontu a to Vám přinese skutečnou finanční svobodu..